Haber

TFF, bilet satışlarında kulüplerin rol oynamadığını duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF); Bilet satış fiyatları, satışa sunulan koltuk ve blok sayısı, bilet tahsilatı ile ilgili adımlarda kulüplerin herhangi bir rol oynamadığını açıkladı.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 31 Ekim’de bir televizyon kanalında Tuzlaspor ile ilgili çıkan haberin ardından konu hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, yayınlanan haberlerin “yanlış, araştırılmamış, kamuoyunu kasıtlı olarak öfkeye tahrik eden ve asılsız” olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Futbol Federasyonu, tüzüğü, talimat ve genelgeleri uyarınca maçların bilet fiyatları, satışa sunulan koltuk sayısı, satışa sunulan bloklar ve özellikle bilet tahsilatı ile ilgili hiçbir aşamada yer almamaktadır. 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Hakkında Kanun uyarınca makul maçların takibi zorunlu hale getirilmiş, elektronik kart ve elektronik bilet zorunlu hale getirilmiş, bu zorunluluk nedeniyle elektronik bilet satış sistemi hayata geçirilmiştir. 2014 yılından bu yana Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinin maçlarında. Kulüpler ile e-bilet sisteminden sorumlu firma arasında yapılan sözleşme uyarınca maç biletlerinin fiyatları ve biletlerin satışa çıkacağı tarih Kulüpler tarafından belirlenir ve maç sonrası e-bilet sisteminden sorumlu şirket, hizmet bedeli hariç kalan geliri doğrudan ev sahibi kulübe gönderir.Türkiye Futbol Federasyonu bu sürecin hiçbir aşamasına müdahale etmez. Bu kasıtlı ve yalan haber, sosyal medya dahil her mecrada alıntılanıp yayılıyor. “Türkiye Futbol Federasyonu buna sebep olan kişi ve kurumlara karşı hukuki haklarını gizli tutar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu